19 - 01 - 2021

BASIN BÜLTENLERİ

 
BRİÇSEVERLERİN CUMHURİYET KUPASI
Y.Sesi: Datça Briç Kulübü'nce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında briç turnuvası düzenlendi. Dört  kategoride düzenlenen Cumhuriyet kupası çekişmeli müsabakalara sahne oldu.  Genel kategorisinde Tülin Candan  Mustafa Şen ikilisi birinciliği elde ederken Kadın kategorisinde Meral Pekkip- Gülçin Sümen ikilisi, Miks  kategorisinde Belis Atalay-Halil Atalay ikilisi ve Yön kategorisinde de Yalçın Baltacı-İlyas Demirci ikilisi birinciliği elde etti. Dereceye giren sporculara düzenlenen ödül töreni ile kupaları verildi. Sporculara kupalarını Belediye Başkanı Şener Tokcan ve Başkan Yardımcısı Sami Bircan tebrik ederek verdi.
Habere gitmek için

16. DATÇA BRİÇ FESTİVALİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI                      

Y.Sesi : Datça Briç Satranç ve Tenis Kulübü tarafından her yıl Kurban Bayramında yapılan Briç Festivalinin bu yıl 16.sı , 13-18 Ekim 2013 tarihlerinde Kapı Kafe'de gerçekleştirildi.  
   İlgi gören festivalde, turnuvalara rekor sayıda sporcu katılımı sağlandı.
   Altı gün süren Festivalde 6 Briç Turnuvası düzenlendi. Kazanan Sporculara Ödülleri, Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Muğla Milletvekili Nurettin Demir,  Türkiye Briç Federasyonu Yönetim ve Denetim Kurulu  Üyelerinden Dündar Çiftçioğlu, Sevil Akın ve Esra Deniz Tarhan  tarafından verildi.
   Sporculara, plaketlerin yanısıra, Datçam firması tarafından hazırlanan yöresel ürünler dağıtıldı ve büyük beğeni aldı.
Kaymakam Hamdi Üncü ve Belediye Başkanı Şener  Tokcan'ın yanısıra festivale destek veren kuruluş yöneticilerine (Tümaş A.Ş. Ziraat Bankası, Uslu Apart, Petya, Datçam, Olive Farm)  Kulüp Başkanı Halil Atalay tarafından birer  teşekkür plaketi verildi.
 
Haber gitmek için           

DATÇA BRİÇ KULÜBÜ DÜNYA ŞAMPİYONASINDA                                

Endonezya-Bali Adası'nda 16 Eylülde başlayan Briç Dünya Şampiyonasında Türkiye'den şampiyonaya katılan 6(altı) bayandan(kadından) biri de Datça Briç kulübünden. Türkiye-İsveç - Arjantin-ABD 1-ABD 2-Bahreyn-Polonya-Pakistan-Guadolup-HollandaEndonezya-Fransa-Çin-Kanada-İngiltere-Japonya-Hindistan-Brezilya-Güney Afrika-Avustralya Filipinler-Mısır- ve İtalya'nın katıldığı şampiyonaya, Türkiye'den,Vera Adut-Dilek Yavaş-Özlem Öymen-Aslı Acar-Serap Kuranoğlu ve BELİS ATALAY katıldılar. Belis Atalay, aynı zamanda Datça Briç Kulübü Başkanı Halil Atalay'ın partneri ve eşidir.

Habere gitmek için  

 

BRİÇ KADIN MİLLİ TAKIMI KAMP İÇİN DATÇA'YI SEÇTİ                            
 
15-29/Eylül/2013 tarihlerinde Endonezya (Bali) da yapılacak olan
Dünya Kadınlar Briç Şampiyonası'na (Venice Cup) katılacak 
kadın milli takımımız hazırlıklarını sürdürüyor. İlk hazırlık kampını 
İstanbul'da yaptıktan sonra Datça Briç Kulübünün daveti üzerine
ikinci kamp, 6-10 Temmuz tarihlerinde Flow Otelde gerçekleştirildi.
Habere gitmek için    
 
TÜRKİYE BRİÇ FEDERASYONU KULÜBÜMÜZE TEŞEKKÜR ETTİ               
 
16-29 Eylül 2013 tarihinde yapılacak olan 41. Dünya Takımlar Şampiyonası' na katılacak olan Kadın Milli Takımı' mızın ikinci hazırlık çalışması 6-11 Temmuz 2013 tarihinde Datça' da yapıldı. Mustafa Cem TOKAY kaptanlığında yapılan kamp çalışmalarında gerek bilgisini gerekse de tecrübelerini aktarmayı esirgemeyen ve takımımıza motivasyon sağlayan Nafiz ZORLU' ya, kamp çalışmasına ev sahipliği yapan Datça Briç, Satranç ve Tenis Kulübü' ne ve nezdinde Kulüp Başkanı Halil ATALAY' a teşekkür ederiz.
 
Habere gitmek için   TBF