25 - 09 - 2018

16.BRİÇ FESTİVALİ

Datça Briç Satranç ve Tenis Kulübü tarafından her yıl Kurban Bayramında yapılan Briç Festivalinin bu yıl 16.sı , 13-18 Ekim 2013 tarihlerinde Kapı Kafe'de gerçekleştirildi. 
   Festival'e ilgi çok büyüktü. Turnuvalara rekor sayıda sporcu katılım sağladı.
   Kazanan Sporculara Ödülleri, Muğla Milletvekili Nurettin Demir,  Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Belediye Başkanı Şener Tokcan,  Türkiye Briç Federasyonu Yönetim ve Denetim Kurulu  Üyelerinden Dündar Çiftçioğlu, Sevil Akın ve Esra Deniz Tarhan  tarafından verildi.
   Sporculara, plaketlerin yanısıra, Datçam tarafından hazırlanan Datça ürünleri dağıtıldı ve büyük beğeni aldı.
   Başta Hamdi Üncü ve Şener  Tokcan olmak üzere, Festivale destek veren kuruluş yöneticilerine (Tümaş A.Ş. Ziraat Bankası, Uslu Apart, Petya, Datçam, Olive Farm)  Kulüp Başkanı Halil Atalay tarafından birer  teşekkür plaketi verildi.
   Altı gün süren Festivalde 6 Briç Turnuvası düzenlendi. Alınan Sonuçlar şöyle :
   13 Ekim Pazar günü yapılan Festival 2’lisi Turnuvası Sonuçları:
Genel Birinciler : Çoşkun Karadeniz-Tayfun Özbey
Genel İkinciler : Mete Toppare-Enver Köksoy
Genel Üçüncüler : Mehmet Gültekin-Erhan Demiraslan
Senyör Kategorisi Birincileri : Ali Yalman- Dündar Çiftçioğlu
Kadın Kategorisi Birincileri : Ayla İdil-Berrin Esemenli
Miks Kategorisi Birincileri : Mehmet Tuksal- Grasya Yalman
   14 Ekim  Pazartesi günü yapılan BAM TAKIM Turnuvası Sonuçları :
Birinci Çarşı Takımı : Biro Us, Ayşe Gamze Uğurman, Bülent Aslan, Cemal Posacı, Zeki Uçum.
İkinci KargıTakımı: Hasan Kaptan, Sadettin Yüksel, Bedri Gargın, Arda Çicek, Petek Büyükdura.
Üçüncü Aden  Takımı: Belis Atalay, Emin Pozam, Mustafa Tataroğlu, Selçuk Arslan.
   15 Ekim Salı Günü Yapılan Bayram Turnuvası Sonuçları:
Kuzey-Güney Yön 1. - Mete Toppare- Enver Köksoy
Kuzey- Güney Yön 2. -Mustafa Tataroğlu-Şeref Yılmaz
Doğu-Batı Yön 1.-Cengiz Alyeşil Mehmet Yılmazcan
Doğu-Batı Yön 2.-Devrim Yarar- Tolga Yılmazkurt
   16 Ekim Çarşamba Günü Yapılan Bayram Turnuvası Sonuçları:
Kuzey-Güney Yön 1. - Kemal Uçkan-Ali Rıza Yılmaz
Kuzey- Güney Yön 2. -Cem Avşar -Yalçın Baltacı
Doğu-Batı Yön 1.- Mehmet Tuksal-Ahmet Ege Gürkan
Doğu-Batı Yön 2.-Hasan Kaptan-Mehmet Çelik
   17 Ekim Perşembe Günü Yapılan Bayram Turnuvası Sonuçları:
Kuzey-Güney Yön 1. -Halil Atalay-Ümit Tarhan
Kuzey- Güney Yön 2. -Cengiz Alyeşil Mehmet Yılmazcan
Doğu-Batı Yön 1.-Devrim Yarar- Tolga Yılmazkurt
Doğu-Batı Yön 2.-Arif Ciliv-Murat Rena
   18 Ekim Cuma Günü Yapılan Bayram Turnuvası Sonuçları:
Kuzey-Güney Yön 1. - Turan Aküzüm-Savaş Küçükyavuz
Kuzey- Güney Yön 2. -İlker Ozan Yılmaz Aktan
Doğu-Batı Yön 1.-Celal Güneş-Celal Subaşı
Doğu-Batı Yön 2.-Devrim Yarar- Tolga Yılmazkurt